AKTUAL5

PODRÓŻE DZIEWCZYNY SPŁUKANEJ

Kiedyś pisała o sobie "życiowa pokraka" wpadająca we wszelkiego typu tarapaty, nienawidząca swojej pracy, swojego życia i siebie samej...Dziś to całkiem inna osoba - poznajcie Karolinę Słomską autorkę bloga Podróże Dziewczyny Spłukanej - dziewczyny, która mimo że potyka się i upada, to zawsze staje na nogi. Odwiedziła już 28 krajów a obecnie mieszka na południu Francji i...czeka na swojego potomka;) Uwierzcie mi jest u niej o czym czytać. Sprawdziłam to już dawno i sprawdzam dalej :) 

Karolina zgodziła się przyłączyć do mojego nowego cyklu wywiadów z blogerami, pisarzami, podróżnikami itp - ludźmi którzy mają jedną wspólną pasję - podróże :) Żeby było atrakcyjniej - każdy otrzymuje ten sam zestaw pytań. Zaczynajmy :)


Fot. Podróże Dziewczyny Spłukanej

Fot. Podróże Dziewczyny Spłukanej


Fot. Podróże Dziewczyny Spłukanej

Fot. Podróże Dziewczyny Spłukanej

Fot. Podróże Dziewczyny SpłukanejJeśli nie w podróży to gdzie ?

W domu na Południu Francji. Pisząc, gotując, użerając się z francuskimi absurdami i błogo tyjąc przed kolejną podróżą. Co według Ciebie w podróżach jest najważniejsze ?

Odpowiednie nastawienie. No i może znalezienie idealnego DLA NAS sposobu podróżowania. Nie przejmując się zbytnio, że ktoś inny podróżuje taniej/dalej/intensywniej. To my mamy się ową przygodą cieszyć. Najśmieszniejsze i najdziwniejsze zdarzenie podczas Twoich podróży ?
Nie sposób wybrać po jednej rzeczy!

Teraz wprowadźmy nieco dramaturgii - opowiedz o największym niebezpieczeństwie, jakie utkwiło Ci w pamięci ze wszystkich dotychczasowych podróży ?
Mam dziwne «szczęście» być w danym miejscu w dziwnym czasie. Tuż przed rozpoczęciem mojego El Camino wykoleił się pociąg w Santiago de Compostela, kiedy odwiedzałam Izrael wybuchły największe od lat zamieszki, z Nepalu wyjechałam na kilka dni przed tragicznym w skutkach trzęsieniem ziemi (odczułam je w Agrze), ledwo wróciłam do Francji, a miejsce miało kilka zamachów terorystycznych. Takie mam wyczucie. ;) Ale najgorzej wspominam chyba pewnego kierowcę podczas autostopu w Portugali. To był chyba jedyny raz, kiedy podczas tego typu podróży naprawdę przeraźliwie się bałam. Facet ewidentnie miał coś z głową. Nic złego się nie stało, ale wyskakiwanie z auta przy pierwszej okazji na długo zniechęciło mnie do autostopu. 

Najlepsza potrawa jaką jadłaś i czy próbował ją potem przyrządzić w domu ?
Po kilkumiesięcznym pobycie w Indiach zakochałam się w tamtejszej kuchni. Mimo iż wcześniej nie znosiłam pikantnego jedzenia. Teraz często wraz z partnerem korzystamy z dobrodziejstw kuchni azjatyckiej. 

Czy potrafiłabyś wybrać miejsce, które zrobiło na Tobie największe wrażenie ?
Nie. ;)

Życiowe motto...
Teraz albo nigdy. 

Ulubiona książka...
Bardzo lubię Steinbeck’a, Hemingway’a, Stasiuka, Martynę Wojciechowską. A i tak co roku przed Gwiazdką czytam ciągiem wszystkie siedem tomów Harry’ego Pottera. Mój partner z tego żartuje, ale dla mnie to kwintesencja magicznego czasu Świąt. Mandarynki, grzane wino, kopa słodyczy i Harry Potter. Z pewnych rzeczy chyba się nie wyrasta, nawet jeśli przyjaciele się ze mnie podśmiewują. ;) 

Relaksuję się przy...
Winie i gadaniu o pierdołach z przyjaciółką. Albo nawet nie gadaniu, a wspólnym siedzeniu przed telewizorem, oglądaniu najdurniejszego programu jaki uda nam się znaleźć i równie durnym komentowaniu. Niestety dawno nie miałam okazji spędzenia wieczoru w taki właśnie sposób, więc muszę zadowolić się nieco bardziej produktywną formą relaksu w postaci wysiłku fizycznego, gotowania, bądź pisania bloga. ;) 

Ranek czy Wieczór...
Zdecydowanie wieczór.

Kawa czy herbata...
Herbata w samotności, kawa w towarzystwie.

Więcej wywiadów znajdziesz w TU :)

2 komentarze:

  1. Ciekawe pytania. Super, że każdy bloger otrzymuje ten sam zestaw, bo dzięki temu można Ich porównać, choć to chyba niekoniecznie dobre słowo. Nie tyle Ich, ile sposób podróżowania, ulubione momenty, miejsca czy choćby to, czy ktoś lubi kawę, czy jednak herbatę. Do tego te piękne zdjęcia Karoliny! Bardzo przyjemnie się to czytało i już sobie sprawdzam, z kim jeszcze udało Ci się porozmawiać :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Witaj :) Ciesze sie, ze Ci sie spodobało :):) Taki mam własnie cel. Zaglądaj a na pewno nie pożałujesz -strona dopiero nabiera tempa :) Pozdrawiam Cie serdecznie :) Asia

      Usuń