AKTUAL5

MADERA, RAJ W ZASIĘGU RĘKI #2

Wróciliśmy! Wypoczęci, pełni entuzjazmu (który, mam nadzieje zostanie na długo) i w końcu z naładowanymi bateriami, by wejść ponownie na wysokie obroty. Madera oczarowała nas unikalną roślinnością, skalistym wybrzeżem i ciepłym klimatem.

Półwysep Sao Lourenco
Jest to niezastąpione miejsce dla piechurów szukających doznań podczas górskich wędrówek. To co nas zdziwiło już na samym początku jadąc z lotniska do hotelu w Funchal to odważnie zaprojektowane i zbudowane drogi, mosty i tunele. Madera jest wyspą górzystą i stworzenie sieci dróg na tak trudnym terenie wprawia w zdumienie.


Tak naprawdę jest to wierzchołek podwodnej góry stromo schodzący do oceanu. 57km długości i 22km szerokości - mało a jednak na tej wyspie nie można się nudzić.

NOWE SMAKI
Tak jak sobie obiecaliśmy spróbowaliśmy przysmaków takich jak: bolo del mel ciasto miodowe (w smaku przypomina piernik), pudim de maracuja mus z marakui (niezwykle smaczny!), zupę sopa de agriao z rukwii wodnej (smak naszej warzywnej), lokalnych słodyczy oraz miniaturowych bananów. Były też marakuje, mango i cafe com leite (biała kawa). Na koniec były też pieczone na świeżym powietrzu kasztany oraz poncha. Kasztany w smaku przypominają ziemniaka. Poncha to nic innego jak napój alkoholowy z miodu, rumu z trzciny cukrowej i soku z cytryny. Tak jak ostrzegał mnie kelner bardzo mocna!

Nie tylko specjały kulinarne przyprawiały nas o zawrót głowy, ale również niesamowite widoki. Szczyty gór we mgle, surowe skaliste klify - to wszystko sprawiło, że Madera wchłonęła mnie całkowicie i na zawsze pozostanie rajem. Póki co nie chcę od razu wykładać wszystkich kart na ławę, dlatego poniżej tylko zapowiedź :)


Mercado dos Lavradores - miejski targ, na którym można kupić świeże owoce, warzywa oraz ryby

Mercado dos Lavradores

Funchal

widok z tarasu widokowego Cabo Girao/Półwysep Sao Lourenco

Porto Moniz

Levady

droga ER 110

Monte Palace Tropical Gardens

Półwysep Sao Lourenco

Półwysep Sao Lourenco

Półwysep Sao Lourenco

Półwysep Sao Lourenco

Półwysep Sao Lourenco

Półwysep Sao Lourenco

Półwysep Sao Lourenco

Półwysep Sao Lourenco

Półwysep Sao Lourenco

widok z balkonu/Hotel Raga w Funchal

delfiny/Catamaran Trips

Catamaran Trips

Catamaran Trips
 
port

pieczone kasztany


i krótki filmik (z góry przepraszam za jakość, kręcony komórką)

2 komentarze: